Menu
Your Cart

Hizmet Sözleşmesi

HİZMET ŞARTLARI SÖZLEŞMESİ

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, www.modermo.com.tr  ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metin durumundadır. Taraflar arasında doğabilecek tüm sorunlarda bu sözleşme içerisindeki beyanlar geçerli olacaktır.


SİPARİŞ GÖNDERİMLERİ VE TESLİMAT

Siparişiniz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için müşterimizin belirttiği teslimat adresinizin uzaklığına bağlı olarak sitemizde açıklanan süre içinde müşterilerimizin veya onun gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa teslim edilir. Teslimatlar yalnızca sitemiz tarafından belirlenen kargo şirketleri veya dağıtım ağımız vasıtası ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilecektir. Siparişleriniz Sürat Kargo veya yeni nak kargo ile ücretsiz olarak tarafınıza ulaştırılacaktır.Müşterilerimiz farklı bir kargo şirketi ile ücretsiz teslimat talep edemez.

Sipariş edilen ürün, müşterilerimizden farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden web sitemiz ve şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Siparişlerinizde Garanti belgesi olan ya da olmayanlarından, arızalı veya bozuk olanları, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için bize geri gönderilebilirsiniz ancak bu tip durumlarda kargo giderleri müşterilerimiz tarafından karşılanacaktır.

Müşterilerimiz sipariş paketini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Bu nedenle siparişlerinizi teslim alırken kargo görevlisinin önünde paketinizi açmanızı ve onun önünde –eğer varsa- sorunlu ürünleri tespit etmenizi önemle sizden talep ediyoruz. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek bizi bilgilendirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilerek hem siz hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.


Müşterilerimiz internet sayfasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. www.modermo.com.tr’den satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilerle gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse web sitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz sorumlu olup; 18 Yaşını doldurmadıysa ne olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.

www.modermo.com.tr’den siparişinizde geciktirici sebepler oluşursa ya da buna benzer siparişinizin gönderimini engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile siparişiniz süresi içinde teslim edemez ise, www.modermo.com.tr durumu müşterisine bildirir. Bu koşullarda müşterilerimiz, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Müşterilerimizin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise müşterinin ödediği hesaba geri havale yaparak müşterilere ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde müşterilerimiz kendilerinin havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir. Bu işlemler sırasında banka tarafından alınan komisyonlar ve diğer ilgili olası masraflar bu iade edilecek tutardan düşülerek iade işlemi yapılır.

www.modermo.com.tr  zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Vergi hariç (Tax free) satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir.

Bir haftalık beğenme garantisi kapsamında müşteri ürünü teslim almasından itibaren 7 gün içinde ürünü geri iade edebilir. Bu geri iadenin sebebi ürünün teknik arızası ya da defosu ise www. modermo.com.tr ürünün ücreti ve kargo bedeli ile  başka ürün ile değişimi ya da ücret iadesi yapacaktır. Eğer iade sebebi "beğenmeme" ise ücret iadesi ya da başka ürün ile değişim tutarı yalnızca o beğenilmeyen ürünün tutarı kadar olacak olup kargo ve komisyonu gibi ürün bedeli harici ödemeleri şirketimiz karşılamayacaktır. Ürün iadesi yapılırken kargo bedeli müşteriye aittir.

Şirketimiz modermo.com.tr web sitesinde kullanıcılarına verdiği hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza ve ya diğer teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; donanım, yazılım ve internet sunucusundan ya da stok sıkıntısından kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

www.modermo.com.tr mağazamızda ürünler üzerindeki aksesuarlar fiyatlarımıza dahil değildir. Tapografik hatalardan firmamız sorumlu değildir.


www.modermo.com.tr MODERMO® Mobilya ve Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şirketine aittir. Site içerisinde adı geçen ürün ve şirket isimleri, kendi sahiplerinin ticari markaları ve ticari adları olabilir. MODERMO® Mobilya ve Dekorasyon San. Ticaret Limited Şirketi, sahibi bulunduğu www.modermo.com.tr internet adresi ve sanal mağazasında önceden bildiride bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitemizi kullanan tüm ziyaretçi ve üyelerimiz; yukarıda açıklanan bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar.

Müşterilerimiz siparişlerini teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde siparişinde www.modermo.com.tr ’den kaynaklanan herhangi bir sorun sebebiyle ürünlerinin paketi açılmamış ve ürünlere hiçbir zarar gelmemiş olması koşulu ile www.modermo.com.tr  iade edebilir. Bu durumlarda kargo masrafı doğar bu ücret müşterilerimize aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Bu iadelerde müşterilerimize ödemiş oldukları ücretler yukarıda belirtildiği gibi iade edilecektir.
"Aynı Gün Kargo" ile belirtilen hizmet; gün içerisinde akşam 12:00'a kadar tamamlanan siparişler için geçerlidir.


TESLİMAT ADRESİ VE FATURA ADRESİ

Teslimat adresi ile fatura adresinin birbirinden farklı olması durumunda fatura, fatura adresine müşteri ödemeli olarak gönderilir. Müşteri teslimat adresi ile fatura adresini biribirinden farklı seçerse bu ödemeyi kabul etmiş sayılacaktır.


İADE

Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orijinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren yedi günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte müşterilerin kendisine gönderilen fatura eşliğinde kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün modermo.com.tr tarafından iade alınmayacak ve müşterilerimize ürünün para olarak tutarı da iade edilmeyecektir.

Orijinal kutusu ya da ambalajı ezilmiş, yırtılmış, bozulmuş, zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler www.modermo.com.tr tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, ilgili ücreti geri ödenmez.

Müşterilerimiz iade etmek istedikleri ürünün sipariş numarası ve iade sebebini belirten bir e-maili info@modermo.com.tr adresine göndermelidir. modermo bu aşamadan sonra müşterilerine geri dönüp ürünün nereye ve nasıl iade edileceğini bildirecektir. Müşterilerimiz bundan sonra iade edilecek ürünü faturası ile birlikte daha önce belirtilen şartları sağlayarak bize ulaştırmalıdır. Bu durumlarda kargo ücreti müşteriye aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra öncelikli olarak iade bölümümüz tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine veya tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Eğer iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret müşterimize önceden belirtilen şekillerde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda www.modermo.com.tr bu gecikmeden sorumlu tutulamaz.

Satılan ürünün hatalı olması veya kargo firması ile ilgili siparişin taşınması sırasında paketin zarar görmesi ve sonucunda bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın müşterimizde kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda www.modermo.com.tr  bildirilmelidir. En kısa sürede, ek bir ücret talep edilmeden, www.modermo.com.tr tarafından yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Müşterilerimiz satın aldıkları ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Müşterilerimiz bu durumu info@modermo.com.tr adresine e-mail atarak bu taleplerini açıkça ifade etmelidirler. Müşterilerimizin bu talebinin karşılanması için ürünün www.modermo.com.tr stoklarında bulunması gerektiğinden, www.modermo.com.tr ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir.

Havale ödemesi seçeneğiyle verilen siparişlerde, siparişin ücreti 3 gün içerisinde yapılmazsa sipariş otomatik olarak iptal edilecek ve 3 gün boyunca o müşteri için ayırtılmış ürün stoklara yeniden eklenerek satışa çıkarılacaktır. Bu durumdan ötürü siparişin iptal edilmesi ve stoğun bitmesi ile müşterinin o ürünü tekrar sipariş edememesi gibi durumlardan şirketimiz sorumlu değildir. Bu durumdan ötürü oluşacak tüm masraflar müşterilerimize ait olup, oluşabilecek tüm sorunlardan şirketimizin muaf olduğu müşteriler tarafından kabul edilir.
Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İZMİR Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

2024 Ek Hizmetler ve Ücretleri                                                                                                                        Fiyatlandırma

 

  


Telefon İhbarlı, teslimat

* 10:00 - 12:00    

* 12:00 - 14:00    

* 14:00 - 16:00    

* 16:00 - 18:00    

 

Yurtiçi Kargo Yurt İçi Acil Express (Domestic Express) hizmetinde geçerli değildir.

 


Kimlik Kontrollü Teslimat

 

Kimlik kontrollü teslimat sayesinde, gönderinizin etiket üzerinde belirtilen alıcıya teslim edildiğinden emin olabilirsiniz. Teslimat sırasında Yurtiçi Kargo, alıcının kimlik bilgilerini teslim tutanağına kaydedecektir. Bu hizmet, kişiye özel teslimat gerektiren gönderiler için ideal bir çözümdür.

 


SMS Hizmeti

 

Gönderinizin son durumu hakkında sizin ve/veya alıcınızın bilgilendirilmesini istediğinizde, Yurtiçi Kargo'nun otomatik SMS hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet ile alabileceğiniz bilgiler aşağıdaki gibidir:

 

 Gönderene en çok 2 SMS / Alıcıya en çok 2 SMS

 1.Teslim oldu bilgisi,

 2. Teslim edilemedi ise özel durum kodu bildirimi.


Sayımlı Teslimat

 

Bu servisle, gönderenin talimatıyla alıcıya teslim edilecek paketlerin içeriğinin alıcı adresinde irsaliyedeki adetlerle karşılaştırılarak teslimat yapılması sağlanır. Sayım sırasında kurye sadece hakemlik yapmaktadır.

 


Ek Uğrama

 

Yurtiçi Kargo, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için adreslere standart olarak 2 adet ücretsiz uğrama gerçekleştirmektedir. 2 uğrama sonrasında teslim edilemeyen paketler, göndericinin onayıyla şubeden teslim alınabilir veya ek uğrama hizmeti kullanılarak alıcı ile irtibata geçilip teslimatı gerçekleştirilir.

 


Adres Değişikliği Ek Hizmet Bedeli

Gönderinin yapıldığı alıcı adresi; gönderi hareketi sırasında değiştirilir ise gönderiye ait navlun bedelinin yarısı adres değişikliği ücreti olarak alınır.

Navlun ücretinin %50’si.

Uzak Bölge

Şehir merkezi dışında olan ve Yurtiçi Kargo tarafından Uzak Bölge listesinde belirtilen bölgelere yapılan gönderiler için Uzak Bölge ek ücreti alınmaktadır.

SİPARİŞİNİZİN TESLİM ADRESİ UZAK BÖLGE İSE  SİZE TARAFIMIZDAN BİLDİRİLECEKTİK.